Stacjonarne oraz mobilne automaty biletowe produkcji spółki Mera Systemy trafią do Ostrowa Wielkopolskiego w przyszłym roku.

Mera Systemy podpisała umowę z Miejskim Zakładem Komunikacji na dostawę, montaż i uruchomienie 55 automatów biletowych. Jak twierdzi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, urządzenia znacznie poprawią jakość transportu publicznego w mieście.

– Biletomaty stacjonarne zostaną zlokalizowane na najbardziej obleganych przez pasażerów przystankach. Będzie tam można zakupić bilety przy pomocy karty płatniczej, ale również za gotówkę – w przypadku biletomatów stacjonarnych w formie banknotów i bilonu, w mobilnych płatności gotówkowej dokonamy wyłącznie monetami. To kolejne rozwiązanie mające na celu zachęcić ostrowian do korzystania z transportu publicznego, który, dzięki wprowadzaniu innowacji, staje się komfortowy, bezpieczny i niezwykle nowoczesny – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowianie poza zakupem papierowych biletów jednorazowych będą mieli możliwość doładowania wirtualnej portmonetki oraz doładowania i sprawdzenia Ostrowskiego Biletu Elektronicznego. Automaty biletoweto coraz ważniejszy kanał dystrybucji, o czym świadczą dane dotyczące sprzedaży. W Warszawie już ponad 55 proc. sprzedaży biletów pochodzi z biletomatów (42,7 proc. – stacjonarnych, 12,6 proc. – mobilnych)1.

Do Ostrowa Wielkopolskiego trafi 50 mobilnych biletomatów BM-06 oraz 5 stacjonarnych typu BS-201. Mieszkańcy Ostrowa będą mogli korzystać z urządzeń już połowie przyszłego roku.

Przy konstruowaniu automatów, naszym priorytetem jest wysoki poziom wygody obsługi i bezpieczeństwa pasażerów, dlatego też używamy najwyższej jakości komponentów i stosujemy najbardziej zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne. Nasze biletomaty są niezwykle łatwe w obsłudze. O ich obsługę prosimy osoby starsze, a ich uwagi uwzględniamy następnie w naszych projektach – tłumaczy Izabela Tłoczek– Koper, manager sprzedaży Mery Systemy.

Biletomaty stacjonarne ulokowane zostaną na:

  • Głogowskiej,
  • Konopnickiej,
  • 23 Stycznia,
  • Raszkowskiej,

oraz przy Centrum Przesiadkowym na ul. Wojska Polskiego. Automaty mobilne zostaną zainstalowane w autobusach MZK.

1 Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, 6 września 2018 [dostęp: 31.10.2018] ZTM WAW