Stacjonarne automaty biletowe zaprojektowane i wyprodukowane przez spółkę Mera Systemy trafią do Grudziądza jeszcze w tym roku.

 W ogłoszonym w maju przez władze Grudziądza przetargu na dostawę i serwis 22 stacjonarnych biletomatów wystartowały trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum, którego liderem jest Mera Systemy.

– Staramy się systematycznie inwestować w grudziądzką komunikację miejską m.in. modernizując sieć tramwajową, czy kupując nowe autobusy. Zależy nam również na tym, by ułatwiać pasażerom korzystanie z niej, stąd pomysł na zakup 22 biletomatów. Cieszy nas fakt, że postępowanie przetargowe wygrała firma posiadająca doświadczenie w dostawie tego typu urządzeń, bo to przede wszystkim gwarancja ich jakości i funkcjonalności. Po ich montażu pasażerowie szybciej, łatwiej i w wielu lokalizacjach będą mogli nabyć bilety–  mówi Robert Malinowski, prezydent Grudziądza.

Dla firmy z Grodziska Mazowieckiego to kolejny wygrany w tym roku przetarg. Grudziądz dołączył do Inowrocławia, Jeleniej Góry, Pabianic i Puław, które zdecydowały się na zakup biletomatów produkcji Mery. W marcu zamówienie na biletomaty złożył FlixBus – lider przewozów międzymiastowych w Europie. Pasażerowie korzystający z jego usług mogą kupić bilety korzystając z automatu dostarczonego przez Merę do niemieckiego Karlsruhe.

–  Do Grudziądza trafią nowoczesne i jednocześnie sprawdzone w trudnych warunkach miejskich stacjonarne biletomaty – BS-09. Pasażerowie dużych aglomeracji, w tym m.in. warszawskiej, od kilku lat mają możliwość zakupu biletów w takich samych urządzeniach. Dlatego jesteśmy przekonani, że również mieszkańcy Grudziądza chętnie będą z nich korzystać – mówi Adam Filutowski, prezes Mara Systemy

 Zamówione przez miasto Grudziądz biletomaty umożliwiają przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi (Visa payWave, MasterCard PayPass), kartami stykowymi (Visa, MasterCard) oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK. Modele BS-09 obsługują gotówkę (banknoty oraz bilon) oraz wydają resztę. Urządzenia są odporne na czynniki fizyczne i atmosferyczne, dzięki czemu mogą być wykorzystane  zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i ekstremalnych warunkach zewnętrznych (możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur od -25 °C do +55 °C). BS-09 wyposażone są w system kontroli temperatury, dogrzewania oraz chłodzenia.