Po wielu udanych wdrożeniach na kilku rynkach zagranicznych, w tym dla wiodącej niemieckiej i europejskiej firmy transportowej Flixbus, zamierzamy kontynuować ekspansję ogólnoeuropejską i pozyskiwać kolejne projekty. Głównym celem jest współpraca z klientami i partnerami biznesowymi w Niemczech i Austrii, gdzie nasz zespół bardzo dobrze zapoznał się z lokalnymi, wymagającymi standardami. Koncentrujemy się również na wdrażaniu dodatkowych innowacyjnych rozwiązań, aby sprostać rosnącym potrzebom użytkowników, w tym związanym z pandemią.

Dostarczamy i integrujemy inteligentne rozwiązania, szczególnie w zakresie transportu publicznego. Nasza firmaprojektuje i tworzy nowoczesne automatyczne systemy poboru opłat, w tym automaty biletowe w pojazdach i miejscach publicznych. Ponadto dostarczamy inteligentne systemy i narzędzia do monitorowania i zarządzania siecią sprzedaży pod kątem kompleksowej, automatycznej obsługi dystrybucji biletów.

„Projekty za granicą prowadzimy samodzielnie, odpowiadając za całościową realizację kontraktów lub nawiązujemy współpracę z lokalnymi firmami. Tak było w przypadku ogólnoeuropejskiego przetargu na wdrożenie systemu biletowego i kontroli ruchu dla jednego z austriackich przedsiębiorstw transportu publicznego. Przy tym projekcie współpracowaliśmy z niemiecką firmą IVU specjalizującą się w rozwiązaniach informatycznych zwiększających efektywność przewoźników kolejowych i autobusowych. Posiadanie portfolio sprawdzonych partnerów biznesowych, pracujących według podobnych standardów, znacząco pomaga w realizacji zleceń ”- komentuje Adam Filutowski, prezes of MERA Systemy.

W sumie dostarczyliśmy 300 biletomatów na rynki europejskie, z czego 200 do Niemiec i Austrii.

„Rozszerzające się portfolio naszych projektów świadczy o naszej doskonałej znajomości standardów w krajach Europy Zachodniej, zarówno w zakresie integracji naszych rozwiązań z lokalnymi wymogami fiskalnymi, jak i technologicznymi. MERA Systemy wyróżnia się innowacyjnym podejściem do technologii i projektami szytymi na miarę. Każde rozwiązanie można zaprojektować indywidualnie – w krótkim czasie dostarczamy automaty biletowe z oczekiwanymi funkcjonalnościami. Oczywiście w naszej ofercie mamy również produkty katalogowe, ale klienci bardzo cenią sobie podejście „Just in Time” – dodaje Adam Filutowski.

Przykładem są automaty biletowe w Trondheim w Norwegii. Zaprojektowanie, wykonanie prototypu, przetestowanie, wprowadzenie niezbędnych poprawek i wprowadzenie do produkcji komercyjnej zupełnie nowego urządzenia zajęło zaledwie 3,5 miesiąca, podczas gdy średnia rynkowa dla tak wymagających projektów to rok do nawet dwóch lat.

Więcej na temat tego projektu można znaleźć tutaj: https://www.mera-systemy.pl/delivery-of-ticket-vending-machines-for-public-transport-in-trondheim-norway/

„Nie będę pierwszym, który powie, że nasze sukcesy nie byłyby możliwe bez kompetencji i zaangażowania naszego zespołu. Podstawą naszej firmy są ludzie, dlatego nieustannie inwestujemy w naszych specjalistów, dlatego też stale zwiększamy liczbę osób niemieckojęzycznych na pokładzie, które są w stanie zapewnić naszym klientom szybkie wsparcie ”, wyjaśnia. Adam Filutowski.

W najbliższym czasie zamierzamy skupić się na rozwoju własnych rozwiązań, w tym umożliwiających korzystanie z automatów przez osoby niewidome i niedowidzące. W ostatnim czasie nasz zespół opracował również narzędzie bezgotówkowe MERA Go.

“Nowy system sprzedaży biletów na karty płatnicze oparty jest na dedykowanym centralnym systemie informatycznym, automatach biletowych i kasownikach z elektronicznymi urządzeniami do obsługi i kontroli płatności. Wyposażone są w prosty i przejrzysty interfejs użytkownika umożliwiający dokonywanie transakcji z wykorzystaniem płatności elektronicznych bez konieczności drukowania biletu papierowego, co pozwala również na zachowanie reżimu sanitarnego – kontakt z typowymi przedmiotami (np. Biletomatami) jest ograniczony do minimum. Odpowiedź na nasze rozwiązanie jest tak pozytywna, że ​​już planujemy pierwsze wdrożenia, także na rynku niemieckim ”- podsumowuje Adam Filutowski.

Więcej informacji na temat tego rozwiązania można znaleźć tutaj: https://www.mera-systemy.pl/mera-go/