Sieć biletomatów bezgotówkowych w warszawskich autobusach została powiększona do 860 sztuk. Dzięki temu jest to obecnie największa sieć mobilnych automatów biletowych w Polsce.
Pojazdy wyposażone w automaty biletowe z funkcją płacenia kartą stanowią już 64 procent autobusowego taboru miejskiego w Warszawie. Biletomaty bezgotówkowe dla warszawskich autobusów dostarcza firma Mera Systemy, która je zaprojektowała i wyprodukowała. Ich serwisowaniem zajmuje się Mera Serwis.

W stołecznych autobusach zamontowany jest model BM – 102. Jest to automat ze specjalnie stworzonym oprogramowaniem, z możliwością rozbudowania systemu o dodatkowe funkcje. Biletomat obsługuje płatności bezgotówkowe przy użyciu: kart stykowych VISA, MasterCard, AmericanExpress oraz kart zbliżeniowych Visa PayWave i MasterCard PayPass.
Aby zapewnić jak najlepszą trwałość automatu biletowego oraz zabezpieczyć go przed atakami wandalizmu, został on wyprodukowany z materiałów odpornych na ewentualne zniszczenia – obudowa jest bardzo wytrzymała, a ekran jest wykonany ze specjalnego hartowanego szkła, odpornego na zadrapania.

Biletomaty bezgotówkowe, opracowane od podstaw i wyprodukowane przez firmę Mera Systemy, rozpoczęły swoje funkcjonowanie w warszawskich autobusach w maju 2012 roku. Obecnie system obejmuje już 860 biletomatów, ma być powiększony do 1.200 sztuk.