W Puławach Mera Systemy wygrała zamówienie obejmujące dostawę, montaż i uruchomienie 9 fabrycznie nowych automatów biletowych wraz z oprogramowaniem służącym do sprzedaży papierowych i elektronicznych biletów komunikacji miejskiej dla Miejskiego Zakładu Komunikacji – Puławy Sp. z o.o.

Gdzie będą zlokalizowane?

  • na przystankach przy ul. Partyzantów, Lubelskiej, Piaskowej, Centralnej
  • oraz w miejscowościach: Góra Puławska, Janowiec, Kazimierz Dolny, Gołąb, Końskowola

Jakie biletomaty?

Automaty biletowe będą fabrycznie nowe, wyposażone w czytnik Puławskiej Karty Miejskiej. Oprogramowanie biletomatów zapewni możliwość zmiany wysokości taryf, szaty graficznej sprzedawanych biletów oraz informacji pasażerskiej wyświetlanej na ekranie. MZK będzie mogło również dodać inne opcjonalne usługi i informacje (np. wyświetlanie reklam).

Automaty będą posiadały program do sprzedaży biletów papierowych, elektronicznych okresowych i doładowań elektronicznej portmonetki. Pasażerowie skorzystają z automatów poprzez ekran dotykowy i kolorowy wyświetlacz o przekątnej minimum 11 cali. Obsługa automatu będzie możliwa w minimum jednym z dwóch języków – polskim i angielskim. Pobieranie opłat za bilety nastąpi w sposób gotówkowy (bilonem) z funkcją wydawania reszty, a także bezgotówkowy (czytniki stykowe i zbliżeniowe kart płatniczych co najmniej w systemach VISA i Mastercard). Ponadto, automaty będą wyposażone w moduł rejestracji wszystkich zdarzeń związanych ze sprzedażą biletów, z przyjmowaniem i wydawaniem monet oraz zdarzeń technicznych (włączenia, usterki, ostrzeżenia). Będą one bezzwłocznie przesyłać informację do systemu centralnego o takich zdarzeniach jak awarie, kończący się zapas monet w zasobnikach, czy kończąca się rolka taśmy do biletów.

Automaty będą zasilane z sieci elektrycznej niskiego napięcia, ale dodatkowo będą wyposażone w akumulatory, które podtrzymają pracę urządzenia w razie zaniku napięcia zasilania, przynajmniej do czasu zakończenia procedury obsługi klienta. W ramach montażu biletomatów Mera wykona również wszystkie roboty budowlane, które okażą się konieczne.