Mera Systemy, firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji automatycznych systemów opłat za produkty i usługi, w dniach 17-19 września bierze udział w XI Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Kielcach.
Na TRANSEXPO spotykają się firmy transportowe, specjalizujące się w produkcji części i urządzeń autobusowych oraz przedstawiciele samorządów. Dla firmy Mera Systemy, która opracowała i wyprodukowała systemy biletomatów bezgotówkowych m.in. do warszawskich i wrocławskich autobusów miejskich, to dobre miejsce do zaprezentowania swoich urządzeń. „Systemy i produkty dla transportu publicznego to duża cześć naszej działalności, dlatego na TRANSEXPO prezentujemy nasze biletomaty już po raz piąty” – mówi Grzegorz Lange z Mera Systemy. „To nie tylko świetna okazja do pochwalenia się naszymi nowymi osiągnięciami i produktami, ale również miejsce do nawiązania nowych kontaktów. Mamy nadzieję, że kolejne polskie miasta po Wrocławiu i Warszawie zdecydują się na zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań dla transportu publicznego” – dodaje Grzegorz Lange.

Mera Systemy na swoim stoisku prezentuje swoje najnowsze automaty biletowe mobilne – zainstalowane w autobusach w Warszawie i Wrocławiu, oraz biletomaty stacjonarne, które znajdują się przy przystankach i dworcach Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD), Kolei Śląskich, oraz w Lublinie. Stoisko Mera Systemy ma nr 15 i znajduje się w hali C.

Biletomaty bezgotówkowe w warszawskich autobusach
Jednym z największych sukcesów firmy Mera Systemy jest system biletomatów w warszawskich autobusach. Biletomaty bezgotówkowe zostały opracowane od podstaw i rozpoczęły swoje funkcjonowanie w warszawskich autobusach w maju 2012 roku. Obecnie system obejmuje już 740 biletomatów, czyli ponad 50 proc. autobusów MZA. W najbliższych miesiącach ma być powiększony do 1.200 sztuk.

TRANSEXPO 2013
W tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego bierze udział ok. 120 wystawców z Polski i zagranicy. To największa tego typu impreza branżowa w Europie Środkowo – Wschodniej. Goście targów oprócz zwiedzania stoisk wystawców, będą mogli podziwiać wystawę starych autobusów oraz rywalizację podczas Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów