Toruń dołączył do grona miast w którym możliwy jest zakup biletu elektronicznego. Wdrożony przez Mera Systemy sklep internetowy stworzony na zlecenie Urzędu Miasta Toruń oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji jest nową formą opłaty za przejazd.

Czym jest ebilet?

To bilet elektroniczny, który przypisany jest do karty płatniczej bądź urządzenia mobilnego. Pozwala on na zakup biletu, gdziekolwiek jesteśmy, kiedy tylko chcemy. Potrzebujemy jedynie połączenia z Internetem.

To krok do przodu w komunikacji miejskiej i w drodze do polepszenia jakości użytkowania pasażerów. Od teraz nie trzeba jedynie opierać się na biletach drukowanych, a można skorzystać z biletu elektronicznego. Działanie sklepu nie wymusza konieczności instalowania dodatkowych aplikacji biletowych typu SkyCash, czy Mpay.

Bilet można aktywować w dowolnym momencie.

Aby skorzystać z ebiletu w Toruniu należy zarejestrować się na ebilet-torun.pl i przypisać do konta kartę płatniczą. Po rejestracji na platformie dostępne będą bilety czasowe lub okresowych.

O czym warto jeszcze pamiętać przy korzystaniu z ebiletu w Toruniu?

Sklep pozwala na zakup biletów okresowych, czasowych lub krótkookresowych. Nie ma możliwości zakupu biletu jednoprzejazdowego.

Za pomocą ebiletu można dokonać płatności w biletomatach mobilnych (tylko płatność zbliżeniowa) oraz biletomatach stacjonarnych na pl. Rapackiego w Toruniu.

Podczas kontroli należy pokazać urządzenie z pomocą którego wykonany został zakup (karta płatnicza, telefon, zegarek).