Zarząd


Adam Filutowski

Prezes Zarządu

Adam Filutowski doświadczenie zawodowe rozpoczął w branży finansowej. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, zaczynając od stanowiska informatyka w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, przez zastępcę dyrektora Biura Informatyki w PKO BP Finat, Managera IT w PKO BP Bankowy PTE S.A. i dyrektora Departamentu Informatyki w PKO TFI S.A. Odpowiadał m.in. za zarządzanie infrastrukturą teleinformatyczną, zachowanie ciągłości działania systemów i aplikacji, politykę bezpieczeństwa IT, funkcjonowanie zespołów service desk/call center.

W ostatnim czasie był zatrudniony na stanowiskach Dyrektora Zarządzającego ds. informatyki i telekomunikacji Grupy PKP, Prezesa Spółki PKP Informatyka oraz Prezesa Spółki Looksoft. Pełnił też funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w spółce PKP Informatyka.

Posiada certyfikaty PRINCE 2 Foundation i audytora wewnętrznego ISO 27001.

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami IT Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów MBA prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową.

Prywatnie: pasjonat motocykli, off-roadu i krótkofalarstwa, czyli sposobów nawiązywania łączności na wydzielonych pasmach radiowych. Na bieżąco śledzi pojawiające się na rynku nowinki elektroniczne i technologiczne.

Jarosław Skoczylas
Jarosław Skoczylas

Członek Zarządu

Jarosław Skoczylas dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał w instytucjach finansowych jak również podmiotach związanych z procesowaniem transakcji płatniczych. Swoją karierę rozpoczął w Banku BRE Bank SA (obecnie mBank SA), gdzie odpowiadał za rozwój produktów kartowych, także realizując pierwsze wdrożenia łączące kartę płatniczą z biletem miejskim.

W ostatnim czasie pracował jako Dyrektor ds. Sprzedaży w firmie IT Card Centrum Technologii Płatniczych SA, gdzie rozwijał współpracę z kluczowymi klientami na rynku krajowym oraz zagranicznym, oferując kompleksowe rozwiązania z zakresu obsługi bankomatów, terminali oraz kart płatniczych.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego – Wydział Zarządzania, w trakcie studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Prywatnie: miłośnik muzyki, kolekcjonujący płyty winylowe.

O firmie

Mera Systemy sp. z o. o. jest firmą z wieloletnimi tradycjami. Specjalizujemy się  w projektowaniu i produkcji  automatycznych  systemów poboru opłat za usługi i produkty. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie projektowania urządzeń przeznaczonych do użytku w transporcie publicznym. Od 2008 roku rozwijamy swoją ofertę automatów biletowych gotówkowych  i bezgotówkowych, instalowanych w pojazdach i lokalizacjach stacjonarnych.

Grupa Kapitałowa

Mera Systemy tworzy grupę kapitałową wraz z firmą:

  • MERA-SERWIS SGL sp. z o.o. SKA, oferująca usługi z zakresu serwisu i utrzymania systemów biletowych oraz operatorską sprzedaż biletów.