Zarząd

Adam Filutowski

Prezes Zarządu

Adam Filutowski doświadczenie zawodowe rozpoczął w branży finansowej. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, zaczynając od stanowiska informatyka w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, przez zastępcę dyrektora Biura Informatyki w PKO BP Finat, Managera IT w PKO BP Bankowy PTE S.A. i dyrektora Departamentu Informatyki w PKO TFI S.A. Odpowiadał m.in. za zarządzanie infrastrukturą teleinformatyczną, zachowanie ciągłości działania systemów i aplikacji, politykę bezpieczeństwa IT, funkcjonowanie zespołów service desk/call center.

W ostatnim czasie był zatrudniony na stanowiskach Dyrektora Zarządzającego ds. informatyki i telekomunikacji Grupy PKP, Prezesa Spółki PKP Informatyka oraz Prezesa Spółki Looksoft. Pełnił też funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w spółce PKP Informatyka.

Posiada certyfikaty PRINCE 2 Foundation i audytora wewnętrznego ISO 27001.

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami IT Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów MBA prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową.

Prywatnie: pasjonat motocykli, off-roadu i krótkofalarstwa, czyli sposobów nawiązywania łączności na wydzielonych pasmach radiowych. Na bieżąco śledzi pojawiające się na rynku nowinki elektroniczne i technologiczne.

Maciej Wojtkowiak

Członek Zarządu / Dyrektor finansowy

Absolwent kierunków ekonomii i ekonomiki w agrobiznesie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Karierę zawodową  w obszarze finansów rozpoczął w dziale  księgowości, a później rozwijał ją przy wdrożeniach systemów ERP. Następnie przez wiele lat związany był z Grupą Eurocash gdzie pełnił funkcję  od Analityka finansowego do Kierownika kontrolingu. W Grupie Mera od 2016 roku jako Dyrektor Finansowy odpowiada za realizację strategii finansowej spółek, w tym przygotowanie kompleksowych analiz i raportów finansowych, oraz za współpracę z audytem zewnętrznym i bankami. Prywatnie miłośnik psów, a szczególnie rasy Cane Corso Italiano.

O firmie

Mera Systemy sp. z o. o. jest firmą z wieloletnimi tradycjami. Specjalizujemy się  w projektowaniu i produkcji  automatycznych  systemów poboru opłat za usługi i produkty. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie projektowania urządzeń przeznaczonych do użytku w transporcie publicznym. Od 2008 roku rozwijamy swoją ofertę automatów biletowych gotówkowych  i bezgotówkowych, instalowanych w pojazdach i lokalizacjach stacjonarnych.

Grupa Kapitałowa

Mera Systemy tworzy grupę kapitałową wraz z firmą:

  • MERA-SERWIS SGL sp. z o.o. SKA, oferująca usługi z zakresu serwisu i utrzymania systemów biletowych oraz operatorską sprzedaż biletów.