Biletomaty

Biletomaty stały się nieodłącznym elementem w komunikacji miejskiej. Dziś prawie każdy autobus, trolejbus czy tramwaj jest wyposażony w biletomat mobilny. Z kolei w większości miast w Polsce możemy spotkać biletomaty stacjonarne. Automaty biletowe zarówno stacjonarne jak i mobilne umożliwiają zakup biletów jednoprzejazdowych, czasowych oraz okresowych. Można w nich dokonać płatności przy pomocy monet i banknotów, ponadto są one wyposażone w terminale obsługujące płatność przy użyciu kart płatniczych i kredytowych, zarówno w technologii stykowej jak i bezstykowej (zbliżeniowo).

Jak działa biletomet?

Mera jest liderem na krajowym rynku biletomatów. W warszawskich autobusach jeździ ponad 1500 urządzeń produkcji firmy Mera, w tramwajach około 300, a na terenie miasta stołecznego znajduje się 130 automatów stacjonarnych. W Łodzi w autobusach i tramwajach jest zamontowanych ok. 700 urządzeń, w Olsztynie i Krakowie w sumie ponad 400. Poza wyżej wymienionymi miastami biletomaty produkcji Mery można spotkać między innymi w Poznaniu, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Lublinie, Jaworznie, Toruniu czy Radomiu. Populacja biletomatów wyprodukowanych przez Mera Systemy wzrasta z każdym kolejnym miesiącem, podobnie jak i liczba miast, które te automaty posiadają.

Biletomaty stacjonarne znalazły zastosowanie nie tylko w komunikacji, ale również we wszelakich placówkach kulturalno-rozrywkowych, takich jak baseny, muzea czy ogrody zoologiczne gdzie w szybki i prosty sposób można zakupić bilety wstępu. Automaty biletowe produkcji Mery można spotkać przede wszystkim w Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Przyrodniczo-Leśnym w Białowieży czy Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym.

Biletomaty w ofercie Mery

Biletomaty Stacjonarne:

  • Automat biletowy BS-09 – Wolnostojący, kompaktowy automat biletowy umożliwiający zapłatę gotówkową i bezgotówkową.
  • Automat biletowy BS-201 – Wyjątkowe rozwiązanie do pracy z intensywnymi potokami pasażerskimi, nawet w trudnych warunkach środowiskowych.
  • Automat biletowy BS-206 – Oprócz wszystkich funkcji biletomatu może pełnić rolę samoobsługowego punktu informacji miejskiej i turystycznej.
  • Automat biletowy BS-209 – Szeroki zakres cech i funkcjonalności, dług okres samowystarczalnego działania.

Biletomaty Mobilne: