Z czego słyniemy? Biletomaty, opłatomaty. Nowości to: przesyłkomat, kasa biletowa…

Mera Systemy Sp. z o.o. jest producentem urządzeń samoobsługowych, które wspierają pracę urzędów, administracji, a także ułatwiają transport podróżującym. Przedstawiamy Państwu zarówno produkty, które od lat cieszą się uznaniem na rynku, jak również te, które zostały niedawno wprowadzone.

Biletomaty

Biletomaty (automaty biletowe) to urządzenia, z których słynie producent Mera Systemy. Umożliwiają samodzielny zakup biletów na przejazd autobusem, tramwajem, pociągiem. W ofercie Mera Systemy można znaleźć:

biletomaty stacjonarne, które mogą zostać zamontowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków; dzięki systemowi obiegu zwrotnego gotówki są one samowystarczalne w dłuższym okresie;

biletomaty mobilne, które przeznaczone są do montażu w środkach transportu publicznego.

Producent biletomatów Mera Systemy zapewnia ich bezawaryjność i łatwość obsługi. Są one wykonane z materiałów trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne.
W zależności od modelu mogą posiadać ekran dotykowy, umożliwiać zarówno płatność gotówkową, jak i bezgotówkową. Element, który dodatkowo je wyróżnia, to certyfikat w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz przystosowanie do obsługi przez osoby z niepełnosprawnościami.

Opłatomaty

Drugim, często wykorzystywanym produktem w ofercie Mera Systemy, są opłatomaty. W ten sposób określane są samoobsługowe kasy umożliwiające opłacenie rachunków, uregulowanie innych opłat. Znajdują zastosowanie nie tylko w urzędach, ale również w bankach, salonach sieci komórkowych i innych tego typu prywatnych firmach. Dzięki nim możliwe jest skrócenie kolejek, co zwiększa satysfakcję klientów.

Opłatomaty są proste i intuicyjne w obsłudze, użytkownik jest krok po kroku prowadzony przez cały proces. Posiadają ekran dotykowy, czytniki dokumentów, czytniki kodów oraz moduły pozwalające na uzyskanie obrazów z dokumentów. Zapewniają bezpieczeństwo wprowadzanych danych oraz szybką płatność gotówkową i bezgotówkową.

Producent opłatomatów Mera Systemy stworzył też urządzenie do szybkiego regulowania opłat w standardzie bezgotówkowym – sprawdź tani opłatomat, aby dowiedzieć się czegoś więcej.

Przeczytaj wiecej co to jest opłatomat.

Infokioski

Infokioski to urządzenia, które znajdują zastosowanie w przestrzeni miejskiej. To całodobowy, samoobsługowy punkt informacyjny, który może znaleźć się na dworcu kolejowym, w holu urzędu, czy w placówce handlowej. Infokioski dostępne w ofercie Mera Systemy przeznaczone są do użytku wewnątrz budynku. Dostosowane są do obsługi osób z niepełnosprawnościami, są wyposażone w tryb dla słabowidzących oraz funkcję multi-touch.

Przesyłkomat

Nowością w ofercie Mera Systemy jest przesyłkomat, czyli urządzenie umożliwiające samoobsługowe nadawanie oraz odbieranie paczek. Jest to szybka i wygodna alternatywa dla wizyt w punktach pocztowych czy siedzibach firm kurierskich. Przesyłkomat producenta urządzeń samoobsługowych może znajdować się wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Obsługiwany jest przy pomocy ekranu dotykowego, a płatności dokonuje się za pomocą stykowego lub bezstykowego czytnika kart płatniczych. Po zakończeniu operacji użytkownik otrzymuje potwierdzenie odbioru bądź dokonania płatności. Bezpieczeństwo korzystania z przesyłkomatów zapewnia wbudowana kamera.

Drugim urządzeniem , które funkcjonuje już na rynku jest kiosk pocztowy auto.POST. Pozwala on na nadawanie przesyłek listowych rejestrowanych, a także małych paczek. Kiosk przeznaczony jest dla operatorów pocztowych. Klienci w ich placówkach mogą samodzielnie nadać oraz opłacić przesyłkę, bez kontaktu z pracownikami.

Kasy biletowe

Kolejną nowością producenta Mera Systemy jest kasa biletowa. Czym się różni od biletomatu? Tym, że umożliwia sprzedaż biletów w kinie, ZOO, teatrze czy muzeum, nie jest zaś przeznaczona do obsługi w transporcie publicznym. Klient takich instytucji, zamiast stać w kolejce, żeby zostać obsłużonym przez pracownika, może samodzielnie kupić bilet. Ponadto, w przypadku biletów na seans filmowy czy przedstawienie teatralne, użytkownik może od razu wybrać miejsce siedzące tak jak podczas rezerwacji ze sprzedawcą.

Kasy parkingowe

Rodzajem kasy biletowej są urządzenia przeznaczone do stosowania na parkingach, które wydają bilety oraz pobierają opłaty. Kasy parkingowe producenta Mera Systemy obsługują płatności bezgotówkowe oraz gotówkowe (kasety mieszczą ok. 3 000 monet oraz 600 sztuk banknotów. Są wyposażone w czytnik kodów QR umożliwiający zeskanowanie biletów w celu obliczenia wysokości opłaty. Kasy te są odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych, dzięki czemu mogą znajdować się na zewnątrz budynków.

Bramki dekontaminacyjne

Na koniec chcielibyśmy krótko przedstawić bramki dekontaminacyjne, czyli urządzenia o działaniu odkażającym, które usuwają bakterie i drobnoustroje znajdujące się na powierzchni ciała, ubrań, bagażu. Podczas przechodzenia przez taką bramkę, rozpylane są środki dezynfekujące. Bramki dekontaminacyjne można wykorzystywać między innymi w szpitalach, innych ośrodkach medycznych, a także w budynkach użyteczności publicznej, np. w urzędach. Ich celem jest minimalizacja ryzyka zarażenia koronawirusem.